ЯК ЗМІЦНИТИ ЗДОРОВ’Я ДИТИНИ ВОСЕНИ?

03.Жов.2019
ЯК ЗМІЦНИТИ ЗДОРОВ’Я ДИТИНИ ВОСЕНИ?

Традиційно вважається, що з початком осені діти починаю частіше хворіти, і це пов’язано одночасно з початком навчального року, коли діти потрапляють в великий колектив, і зі зміною погоди, похолоданням, вогкістю, різкими перепадами температури. А попереду ще ціла зима! Тому осінь – саме час, щоб зміцнити здоров’я дитини.

По-перше, дозвольте дитині більше рухатися, адже найбільш непосидючі діти хворіють рідше, можливо через те, що вони регулярно тренують свою дихальну і серцево-судинну системи та стають більш стійкими до впливу холодного повітря або мікробів. Дозвольте дитині не тільки бігати і стрибати, особливо на свіжому повітрі, а й загартовуватися. Діти часто відмовляються надягати шапку або шарф, коли їм жарко, а мамі так зовсім не здається. Діти мерзнуть менше, особливо коли рухаються, а через надмірну турботи закутана дитина не тільки не тренує свою систему терморегуляції, а й хворіє швидше просто тому, що, спітнівши, застуджується від найменшого вітерця.
По-друге, навчіть дитину стежити за чистотою своїх рук: більше половини хвороб передається через руки і зазвичай потрапляє в організм через рот. І це не тільки кишкові інфекції. Чисті руки допомагають зберегти здоров’я дитини набагато краще, ніж пов’язка, яку рекомендують носити під час епідемій грипу.
І по-третє, вживайте в цей період більше вітамінів, особливо А і С. Свіжі фрукти і соки, салати із сирих і варених овочів, ласощі і каші з цілісних злаків, горіхів і сухофруктів – важлива частина щоденного раціону дитини в холодні осінні дні. Один стакан відвару плодів шипшини або вітамінного чаю вранці і ввечері заповнить нестачу вітамінів і допоможе зміцнити імунітет дитини в такий складний період. Також потрібно постаратися допомогти дитині уникати стресів, які часто виникають під час перебування в дитячому садку чи школі і сильно послаблюють захисні сили організму. Розслаблююча ванна перед сном з морською сіллю, відваром ромашки або материнки і маслом лаванди і ласкавий, розслаблюючий масаж всього тіла, і особливо голови, допоможе дитині заспокоїтися, забути про денні проблеми і уникнути негативних наслідків стресів.

Міцного здоров’я вам і вашим дітям і восени, і взимку!