Психолог

19.Сер.2022

– Дитина має почуватися з вами на рівних, як із другом/подругою. Це дозволить встановити довірливі, чесні стосунки. Тоді вона/він зможе розповісти вам про свої проблеми та труднощі; – говоріть з дитиною на рівні її очей; – дозвольте розповісти про свої почуття, переживання; – виявляйте щире співчуття й інтерес до дитини, не перетворюйте розмови з нею … Продовжити читання “РЕКОМЕНДАЦІЇ БАТЬКАМ, ПРИ СПІЛКУВАННІ З ДИТИНОЮ, З МЕТОЮ ПРОФІЛАКТИКИ ПОТРАПЛЯННЯ АБО СКОЄННЯ СИТУАЦІЇ НАСИЛЬСТВА:”

Детальніше
30.Сер.2021

Особливості адаптації дітей до умов дошкільного закладу      Адаптація – це пристосування організму до нової обстановки. Змінені звичні умови життя вимагають від дитини перебудови раніше сформованого стереотипу поведінки. Як відомо, він формується вже з перших днів життя і до 2-3 років стає досить усталеним. Така різка викликає нервово-психічні напруження, не завжди проходить без ускладнень. … Продовжити читання “Адаптація дитини до умов дитячого садка”

Детальніше
16.Лис.2020

Часто батьки, а іноді й учителі, вважають ос­новними показниками готовності до школи оз­найомлення дитини з літерами, вміння читати, рахувати, знання віршів та пісень. Однак дослі­дження показують, що це мало впливає на успішність навчання. Відсутність цих умінь не потребує спеціальної індивідуальної роботи з дитиною, оскільки їх формування передбачаєть­ся програмою та методикою навчання. Психологічна готовність до школи … Продовжити читання “Сутність психологічної готовності дитини до навчання у школі.”

Детальніше
16.Лис.2020

ФІЗИЧНА ГОТОВНІСТЬ Розвиненість рухової активності дитини, вміння оцінити свою вправність, фізичну вмілість, здатність відчувати насолоду від здорового тіла, його спортивність, легкість, рухливість. Повноцінний зір та слух. Вміння координувати рухи та зір. Добре розвинені м’язи спини. Врівноваженість сили нервових процесів збудження та гальмування. Вміння застосовувати вольові зусилля в різноманітних ситуаціях. Розвинена дрібна моторика пальців рук та … Продовжити читання “Показники готовності до школи за базовим компонентом дошкільної освіти.”

Детальніше
16.Лис.2020

Зацікавлюйте дитину школою. Підводьте до усвідомлення, що школа — новий етап її життя. Розповідайте історії із свого шкільного життя: про вчителів, про шкільних друзів, із якими товаришуєте досі, про цікаві подорожі, про шкільні таємниці тощо. Ніколи не застосовуйте навчальну діяльність як покарання, не погрожуйте школою на кшталт: «погано себе поводив, то сідай — будеш читати»; … Продовжити читання “Пам’ятка для батьків.”

Детальніше